Matrace sendvičové


Sendvičové matrace spojují více různých materiálů, ze kterých se matrace vyrábí. Díky tomuto spojování docílíme dostatečně tvrdé a vzdušné matrace nebo dalších vhodných kombinací. Tento typ využívá to nejlepší, co materiály nabízí a kombinují to do jedné matrace. Mohou také kombinovat různé tvrdosti materiálu.  
Většinou se jako střed používá polyuretanová pěna, která má velmi dobrou pružnost a životnost. Při výrobě se z této pěny využívají různé tvrdosti, které nabízí. Nejtvrdší je vrstva střední a měkčí jsou na krajích. Používanější strana může být z tzv. líné pěny, která dokonale přizpůsobí svůj tvar uživateli.
Často používaným materiálem pro výrobu sendvičových matrací je také kokosové vlákno. Je velmi pevné a zároveň pružné a často plní střední vrstvu matrace. Kokos má také velmi dobré cirkulační vlastnosti a matraci provzdušňuje. Občas se používá i jako vrstva matrace s letní a zimní stranou. Především v léte, kdy se více potíme a potřebujeme tělo spíše ochlazovat. K zahřívání slouží vrstva nebo potah z ovčího rouna, který má skvělé termoregulační schopnosti.
Pro zákazníky, kteří preferují tvrdší lůžko, se jako střed používá i RE pěna, která zvyšuje pevnost a tuhost matrace.
Sendvičové matrace jsou často tvořeny zónami pro různé části těla. Zón může být 3, 5 nebo 7. Většinou jsou pěti zónové. Speciální výztuhy jsou především na ramena a kolena, pod těžištěm těla je tvrdý podklad. Zbytek je z měkčích částí a materiálů.