Taštičková matrace ANNY

Ahorn, Taštičková pružina, Kokos, Latex, Konopí, tuhost 3/4 (rozsah 1-5), nosnost: 120 kg, výška: 21 cm

More details

Dostupnost: Do 3 - 4 týdnů

Cena s DPH:

11 200 Kč S DPH

Množštví: ks

Informace k produktu
Tuhost3/4
Nosnost120 kg
Zóny7
Výška21 cm
Záruka3 roky

 

Rozložení anatomických zón na matraci

 

anatomické zóny

1. Zóna hlava: zlepšuje krevní oběh a předchází bolestem hlavy  
2. Zóna hrudník: uvolňuje zádové svalstvo  
3. Zóna bedra: zajišťuje správné držení těla při spánku
4. Zóna pánev: umožňuje udržet pánev v přímce  
5. Zóna stehna: napomáhá uvolnění stehenních svalů
6. Zóna lýtka: podporuje ideální oběh krve
7. Zóna chodidla: zajišťuje odpočinek nohám aniž by došlo k tlaku na paty


Popis matrace

Univerzální řešení pro všechny, kdo preferují středně tuhé spaní. Blok nezávislých pružin o počtu 256 ks na m2, je obalený vrstvou přírodních materiálů - latex, kokos a konopí, které vytvářejí harmonický celek, pro optimální podporu páteře. Matrace je oboustranná a z každé strany poskytuje rozdílný stupeň tvrdosti. Výhodou je snímatelný a pratelný potah, který lze rozdělit na dvě samostatné části pro snadnou údržbu.


Matrace s taštičkovou pružinou, jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Taštičkové matrace jsou vyšším stupněm pružinových matrací a patří k těm nejžádanějším. Taštičkové pružiny jsou určené zejména pro výrobu zdravotních matrací vyššího standardu. Komfort hotových matrací je zajištěný vysokou elasticitou jednotlivých pružinek, kde je každá z nich umístěná v malé textilní taštičce. Pospojované jsou mezi sebou jen taštičky, nikoliv pružinky. Proto může každá pružinka reagovat samostatně, tzn. že při stlačení jedné pružinky zůstanou ostatní v nezměněném stavu. Tím, že jsou jednotlivé pružinky navzájem oddělené, můžete je využít i ve dvoulůžkových rozměrech. Můžete tak spát s partnerem na jedné společné matraci, aniž by Vás rušil případný přenos vlnění osoby ležící vedle Vás. Tyto matrace poskytují výborné ortopedické vlastnosti, aktivní podporu těla a vysokou bodovou elasticitu.
Jednou z největších výhod těchto matrací je výjimečná ventilační a antiperspirační schopnost. Jsou proto ideální volbou, pokud Vám v noci bývá horko a hodně se potíte. Taštičkové matrace jsou velmi vzdušné a hygienické, hodí se proto i do starších domů, chat a vlhčího prostředí.


Latex se vyrábí z kůry kaučukovníku a potom, jakmile se provzdušní, vytváří poddajný materiál skládající se z miliard otevřených buněk spojených mikrovlákny. Má výborné ergonomické a elastické vlastnosti. Latex se vyznačuje vysokou bodovou elasticitou, čímž matrace poskytuje ideální oporu celému tělu. Je to tvarově stálý, poddajný a zároveň odolný materiál. Má antibakteriální a antialergické vlastnosti. Nevýhodou tohoto materiálu je slabá cirkulace vzduchu, což se řeší jeho perforací, proto je matrace celá děravá (má odvzdušňovací kanálky). Díky perforaci matrace dobře odvětrává, je dostatečně vzdušná a má tedy optimální hygienické vlastnosti. V těchto matracích se nedrží roztoči, bakterie, ani žádné další mirkoorganismy. Latex je víceméně přírodní materiál, proto nezapáchá a má dlouhou životnost.


Kokosová vrstva je vyrobená z přírodních vláken kokosové palmy, resp. ze skořápek kokosových ořechů. Používá se na zpevnění matrace, zvyšuje nosnost, odolnost, přirozenou tuhost a má výborné ortopedické a hygienické vlastnosti. Kokosová vlákna jsou odolná proti houbám, bakteriím, vlhkosti a hnilobě. Přirozeným způsobem odvádí vlhkost vyloučenou lidským tělem. Matrace s kokosovým vláknem jsou vhodné především pro ty, kteří preferují tvrdší matrace, nebo pro alergiky či astmatiky. Kokosové vlákno zvyšuje nosnost matrace, takže vyhoví i vyšším váhovým kategoriím.


Konopí se vyznačuje příznivými růstovými vlastnostmi a téměř nulovým obsahem psychoaktivní látky THC. Ze stonku se po zpracování bez chemické úpravy namáčením a třením získávají vlákna, která se spřádají a vzniká materiál pevný a odolný proti vlhkosti a hnilobě. Je příbuzné lnu. Technické konopí je 100% přírodní materiál. Je velmi pevný a tuhý. Používá se buď ve formě filcu, jako ochraná vrstva, nebo ve formě desek, jako funkční vrstva matrace. Konopí má vynikající savost (mnohem vyšší než u ostatních rostlinných materiálů), prodyšnost, vysokou trvanlivost a pevnost, má antiseptické, antistatické (nepřitahuje špínu) a hypoalergenní vlastnosti, pohlcuje pachy, neláká hlodavce, hmyz (včetně molů) a roztoče. Významným parametrem je redistribuce vlhkosti, tj. schopnost materiálu předávat vlhkost celým svým objemem. Nevzniká tak lokální koncentrace vlhkosti, vlhkost je konopným vláknem předávána do celého objemu, čímž vzniká násobně větší plocha pro odvětrání.Tato matrace není vhodná na polohovatelné rošty.

 

Parametry matrace

materiálTaštičková pružina, Kokos, Latex, Konopí
tuhost3/4 (z rozsahu 1-5)
výška21 cm
nosnost120 kg
potahDesire - prošívaný, pratelný na 40°C
doporučené uloženípevný lamelový rošt, pevné desky
baleníplná velikost
záruka3 roky


Tuto matraci nelze vyrobit v atypickém rozměru.

 

* Některé barvy pěn v průřezu matrace se mohou měnit.