Kolik můžu utratit za novou matraci?


Kvalitní zdravotní matrace jsou investicí, která se Vám několikanásobně vrátí. Když se kvalitně vyspíte, Vaše mysl bude veselejší, mozek výkonnější a paměť jasnější.

"Nejlepší matrace" je vždy ta, která Vám zaručí pohodlné ležení a nerušený spánek. Při jejím výběru je důležité zohlednit několik faktorů, jako jsou typ, její rozměry, váha a případně zdravotní problémy.

1)
Váha - u každé matrace v naší nabídce je uvedena váhová kategorie, která zároveň představuje tvrdost matrace.

2)
Rozměry matrace - matrace by měla být o 20 až 25 cm delší, než je Vaše výška.

3)
Zdravotní problémy - je nutné vybírat nejkvalitnější materiály jako jsou pěnové matrace s línou pěnou (například Alexis Visco) nebo latexové matrace, které se dokáží nejlépe přizpůsobit Vašemu tělu, omezí protitlak způsobující bolesti a časté otáčení se na matraci. Pro doporučení, zda je při Vašich zdravotních problémech vhodnější měkčí nebo spíše tvrdší matrace doporučujeme konzultaci s Vašim lékařem.

4)
Typ matrace – dnes je k dispozici mnoho typů matrací, proto je velmi důležité vybrat z nich ten pravý pro Vás. Všechny tyto níže uvedené typy matrací lze nalézt v našem e-shopu:

Matrace z PUR pěny – neboli polyuretanová pěna, se vyznačuje svou pružností, tvarovou stálostí a velmi dobrou cenovou dostupností. Matrace z tohoto materiálu jsou vyráběny z jedné nebo více vrstev různých PUR pěn, které jsou na sebe buď jen položeny nebo slisovány. Mohou mít různou tvrdost.

Matrace z HR pěny – se vyznačuje vysokou pružností, prodyšností a výbornou elasticitou při vyšší objemové hustotě. Díky těmto vlastnostem HR pěna velice snadno vyrovnává teplotní rozdíly.

Matrace z líné pěny – jsou vyrobeny ze směsi PUR a HR pěny. Díky kombinaci obou vlastností těchto pěn vynikají matrace z líné pěny schopností roztáhnout se při určité teplotě. Proto lidé, kteří na tomto typu matrace spí, nemají problémy s prokrvením končetin a tolik netrpí na proleženiny.

Pružinové matrace – jsou nejoblíbenější typ matrací na světě a jsou vyrobeny z různých druhů materiálů. Do prostřední části jsou zabudovány pružiny – v našem e-shopu nabízíme především pružinové matrace se systémem bonell, který provazuje jednotlivé pružiny. Mezi tento typ se také řadí matrace taštičkové, u kterých je každá pružina zabalena do pouzdra z neprané textilie. Jak matrace pružinové, tak i taštičkové jsou jako jeden z mála typů matrací doporučovány k uložení na pevné rošty.

Latexové matrace – tento typ matrace se vyrábí z přírodního nebo syntetického kaučuku. Disponují velmi dobrými ortopedickými vlastnostmi. Jejich výhoda spočívá v tom, že nezpůsobují proleženiny a jsou velmi snadné na údržbu. Jsou doporučovány lidem upoutaným na lůžko.

Sendvičové matrace - se vyrábí spojením několika různomateriálových vrstev, které přispívají k dobrému provzdušnění a delší životností matrace. Častými materiály použitými při výrobě těchto typů matrací jsou například líná pěna, PUR a HR pěna, kokosové desky nebo latex.


Bio matrace - jedná se o matrace vyrobené z přírodních materiálů. Základní složka obsahuje velmi nízký podíl ropy, protože zbytek je nahrazován přírodními oleji a výtažky z rostlin. Navíc mají vynikající ortopedické vlastnosti, jsou snadné na údržbu a odolné vůči mikroorganismům.Pokud potřebujete pomoci s výběrem matrace nebo máte jiné otázky, neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám pomůžeme.