Atypické matrace, výroba matrací na míruKvalitní matrace je rovnítkem ke kvalitnímu spánku. Výběr správné matrace závisí na mnohých kritériích. Důležitá je tvrdost matrace, jejíž výběr závisí na naší váze, materiál, ze kterého je matrace vyrobena a taky délka matrace.
Délka matrace je rozměr, který může být velmi variabilní. Především lidé s vysokou postavou mají problém nejen s koupí postele, ale i matrace do ní. Výběr postelí je už nyní rozšířen i pro vyšší lidi nebo je možnost si nechat udělat postel na míru. Ale co matrace? Obecně je doporučováno, aby rozměr matrace resp. postele byl o 20 – 25cm delší než je naše výška. Při výběru je dobré se tímto faktorem řídit, aby matrace sloužila co nejlépe. Dnešní nabídka matrací je připravena i na atypické rozměry postele. Hodně prodejen matrací, ať už kamenných nebo internetových, se zaměřuje na výrobu těchto atypických matrací s ohledem na přání zákazníka a dokáže vyrobit a dodat matraci přesně podle jeho rozměrových specifikací. Atypické rozměry nemusí být pouze délkové, ale i šířkové. Matrace dále nemusí mít pouze rozměrové atypické požadavky, ale i tvarové. V případě, že obchod nabízí šití atypických matrací, dokáže se přizpůsobit jakémukoliv přání zákazníka.
Další nabízenou službou je výroba matrací na míru. A to nejen podle rozměrových odlišností, ale jakkoli podle našich představ. K tomu nám pomůže ochotný prodavač v obchodě nebo si matraci při výběru na internetu můžeme sami podle nabízených plánovačů vytvořit. Prvním bodem je už zmíněný rozměr. Ten může být při tvorbě matrace zcela typický nebo atypický, ať už šířkou nebo výškou. Další volbou je materiál matrace. Matrace jsou často několika vrstvé a proto můžeme jednotlivě zvolit jádro matrace a odlišnou horní i dolní vrstvu tzv. matrace sendvičové a v neposlední řadě můžeme zvolit i jakýkoli potah matrace. Pokud tedy nenajdeme matraci, která by přesně vyhovovala našemu vkusu a přání, můžeme si naši vysněnou matraci sestavit od základů podle našich požadavků.